Ga naar de hoofdinhoud

Verplicht remediëringstraject na de starttoetsen

Was je niet geslaagd voor de starttoets? Dan volg je het verplichte remediëringstraject Nederlands, Frans en/of wiskunde bij de hogeschool waar je je wenst in te schrijven. Je kunt starten met het remediëringstraject nadat je het resultaat op je starttoets kreeg.

Wil je het remediëringstraject afleggen bij Thomas More in Mechelen, Turnhout of Vorselaar en ga je ook inschrijven bij Thomas More? Dan raden we je aan om eerst je inschrijving in orde te brengen: op basis van je resultaten op de starttoets schrijven we je automatisch in voor het juiste remediëringstraject.  

Van zodra je deelneemt aan het remediëringstraject, vind je het steeds terug op onze digitale leeromgeving Canvas.

Het remediëringstraject voor academiejaar 2025-2026 wordt opengesteld vanaf dinsdag 1 juli 2025.

Wil je je inschrijving nog niet vervolledigen, maar toch al starten aan de remediëring? Registreer je dan vanaf eind juni. Voor een naadloze integratie met ons onderwijsleerplatform raden we je echter aan je eerst in te schrijven.

Ondersteuning op maat

Naast het verplichte remediëringstraject bieden we elke student ook ondersteuning op maat in Mechelen of in Geel, Turnhout & Vorselaar!

Lerarenopleiding Mechelen

Nederlands

  • In ‘de taalacademie’ bieden onze eigen bachelorstudenten voor Secundair Onderwijs met onderwijsvak Nederlands jou tutoring op maat. Dit is niet verplicht, maar een vrijblijvend en erg nuttig aanbod. Voor jou is het een manier om je kennis bij te spijkeren, voor de studenten een kans om meer praktijkervaring op te doen.
     
  • Ook onze docenten Nederlands staan natuurlijk voor je klaar met tips, tricks en oefenmateriaal. We organiseren de tutoring-sessies doorheen het jaar en je kan erop intekenen wanneer het jou past. Tijdens deze sessies werk je samen met andere studenten aan specifieke inhouden zoals spelling, leesvaardigheid, werkwoordsvervoeging, stijl en woordkeuze, schrijven met AI … Op deze manier kan je bij ons op een laagdrempelige manier voluit oefenen op je Nederlandse taalvaardigheid en zo werken we samen je tekorten weg. 

Zomercursus

Goed voorbereid aan de start? Met onze zomercursus begin je goed voorbereid en met vertrouwen aan je studie. Die bestaat uit verschillende delen: een sessie studeren met succes waarin je leert hoe je jouw studie efficiënt aanpakt en een sessie Nederlands. Word jij leerkracht lager onderwijs? Dan kun je extra sessies volgen voor wiskunde en/of Frans. Al deze zomercursussen gaan door op Campus Kruidtuin.

Data

  • 8 september | 9.30 - 16 uur | Studeren met succes
  • 9 september | 9.30 - 16 uur | Nederlands
  • 10 september | 9.30 - 16 uur | Wiskunde
  • 11 september | 9.30 - 16 uur | Frans

Schrijf je hier in.
 

Lerarenopleiding Geel, Turnhout, Vorselaar

Zomercursussen

Goed voorbereid aan de start? Volg de zomercursussen van de lerarenopleiding in Geel, Turnhout en Vorselaar. We focussen op verschillende onderdelen die aan bod komen in de starttoets. Je stelt zelf - geheel vrijblijvend - je programma samen op basis van je eigen inschatting of je resultaten op de starttoets. Al deze zomercursussen gaan door op Campus Turnhout.

Gedetailleerde info over de zomercursussen vind je in de agenda

Data

  • 4 september | 9 - 12 uur | Studeren in het hoger onderwijs 
  • 4 september | 13 - 16 uur | Wiskunde in het lager onderwijs 
  • 10 september | 9 - 16 uur | Wiskunde in het lager onderwijs 
  • 5 september | 9 - 16 uur | Frans in het lager onderwijs 
  • 8 september | 13 - 16 uur | Frans in het lager onderwijs 
  • 8 september | 9 - 12 uur | Academisch Nederlands
  • 9 september | 9 - 16 uur | Academisch Nederlands

Het volgen van een zomercursus is gratis. Inschrijven kan online tot en met woensdag 27 augustus 2025. 

Digitaal oefenmateriaal

  • Als je nog niet ingeschreven bent, maar je wil alvast oefenen op je basiskennis wiskunde, Nederlands en/ of Frans, dan vind je op onze website digitaal oefenmateriaal.
  • Als je wel ingeschreven bent, voorzien we binnen elk opleidingsonderdeel een gamma aan digitaal oefenmateriaal waar je op eigen tempo aan kan werken. Als student van de lerarenopleiding heb je bovendien toegang tot het volledige aanbod aan Academic Software. 

Intake

  • Met elke nieuwe student houden we bij de start van het academiejaar een individueel intakegesprek op basis van de resultaten op de starttoets. Zo kunnen we je gericht ondersteunen. We bieden dan ook ondersteuning op maat aan alle studenten van de lerarenopleiding.
  • Meer info hierover ontvang je na je inschrijving.

Ondersteuningscursussen

  • Studenten van de lerarenopleiding kunnen zich opgeven voor een ondersteuningscursus wiskunde, muziek en/of expressie. Deze cursussen zijn betalend en worden georganiseerd na schooltijd. 
  • Meer info hierover krijg je aan de start van het academiejaar. 

Studiebegeleiding

  • Onder de noemer ‘studeren met succes’ organiseren we specifieke workshops rond studeren in het hoger onderwijs.
  • Bij onze dienst Studentenvoorzieningen kun je terecht voor alle studiegerelateerde en psychologische vragen. Zij organiseren gratis webinars en groepssessies, bijvoorbeeld rond faalangst.  

Neem contact op

Twijfel je na het afleggen van de starttoets over je studiekeuze? Weet je niet hoe je je resultaten moet interpreteren? Kom eens langs op een infodag of neem contact op met onze opleidingsmanagers. Je vindt hun gegevens op de opleidingspagina per campus: Leraar Kleuteronderwijs (Mechelen / Vorselaar) - Leraar Lager Onderwijs (Mechelen / Turnhout / Vorselaar)  - Leraar Secundair Onderwijs