Ga naar de hoofdinhoud

ACE sluit af met blijvende impact op thuiszorg

08/06/2026
Annouck De Cat Panelmanager

Tijdens het slotevent van het ACE-project in Antwerpen blikten partners terug op vier jaar samenwerking rond innovatie in de thuiszorg. Het project resulteerde in 26 innovaties die werden gedemonstreerd, getest en geïmplementeerd over de grenzen heen, met als doel ouderen langer en beter thuis te laten wonen.

Op Campus National van Thomas More in Antwerpen vond het slotevent van het ACE-project plaats, waar partners uit de Noordzeeregio samenkwamen om de resultaten van drie jaar samenwerking te vieren. ACE bracht zorgorganisaties, bedrijven, kennisinstellingen en senioren samen om innovatieve oplossingen voor thuiszorg te ontwikkelen, testen en internationaal uit te rollen.

In totaal werden 26 innovaties succesvol getest en toegepast in verschillende regio’s. Tijdens het event deelden zeven bedrijven hun ervaringen en werd duidelijk welke impact het project heeft gehad: technologieën werden verder ontwikkeld, organisaties groeiden internationaal en innovatieve oplossingen vonden hun weg naar de dagelijkse praktijk van zorgverleners.

LiCalab was trots om het finale partnertreffen te hosten en begeleidde tijdens het event een interactieve workshop over gebruikersinzichten. Het evenement benadrukte opnieuw het belang van co-creatie en grensoverschrijdende samenwerking om maatschappelijke uitdagingen aan te pakken.

Het ACE-project laat een blijvende indruk na: sterkere internationale netwerken, innovatieve zorgoplossingen en een concrete bijdrage aan betere thuiszorg voor ouderen.

Verwante blogs