Samen met Zorggroep Orion werkte zorgproeftuin LiCalab aan een oplossing om gegevens van een bedsensor te koppelen met incontinentiezorg. Dit leidt tot minder onnodige verstoringen tijdens de nacht en meer waardigheid voor de bewoner.
Zorggroep Orion draagt persoonsgerichte ouderen- en dementiezorg hoog in het vaandel. Al jaren zet Orion in op een doorslaapbeleid. De bedsensor van MomoMedical en de Tena SmartCare-oplossing van Essity: de applicaties geven waardevolle informatie over het slaap – en plaspatroon. Hoe zou het zijn als deze twee in één oplossing gecombineerd worden?
Het laatste anderhalf jaar werkten Zorggroep Orion, MomoMedical en Essity aan deze integratie. LiCalab begeleidde het proces met co-creatie, interviews, design sprints en een gebruikerstest. Zorgmedewerkers van woonzorgcentrum De Vliet en De Wending werden bij elke stap betrokken en gaven feedback. En ook bewoners, hun mantelzorgers en directieleden gaven input. Tijdens een afrondende sessie deelden de partners de resultaten, praktijkervaringen en geleerde lessen. Want door inzichten in het nacht- en activiteitspatroon te combineren, kan zorg beter afgestemd worden op de noden van bewoners en op de werkpraktijk binnen woonzorg.