Op dinsdag 21 januari 2025 lanceerde Thomas More officieel de HEROES-alliantie op onze campus in Geel. We zijn trots dat we als eerste Vlaamse hogeschool de leiding nemen in een Europese universiteitsalliantie. Daarmee onderstrepen we onze voortrekkersrol in praktijkgericht onderwijs, onderzoek en innovatie — drie pijlers die essentieel zijn om de veerkracht van mensen, bedrijven en de natuur te versterken.
HEROES staat voor Higher Education for Resilience-Oriented and Empowered Societies, maar verwijst tegelijk ook naar het Engelse woord voor held.
En precies dat is waar dit project voor staat: het opleiden van een nieuwe generatie Europese helden — studenten, docenten en professionals die met lef en creativiteit werken aan lokale, innovatieve oplossingen voor mondiale uitdagingen.
Of je nu student, docent, onderzoeker of professional bent, deze 3 programma's bieden jou internationale kansen:
Het hart van gezamenlijke opleidingen waar theorie en praktijk versmelten.
Studenten, docenten en lokale partners vormen internationale teams & pakken samen concrete uitdagingen aan.
Gerichte bijscholing van professionals in digitale vaardigheden.
Vandaag zetten we de eerste stappen met HEROES en ontwikkelen we de nodige tools om ons einddoel te bereiken.
Zo bouwen we aan een grensoverschrijdende leer- en innovatieruimte met:
Van zorginnovatie en extended reality voor het lokale bedrijfsleven tot slimme technologie voor waterbeheer – tegen 2029 zal HEROES volledig geïntegreerd zijn binnen Thomas More.
- baseline van HEROES
De krijtlijnen van het innovatieve HEROES-project zijn reeds uitgezet. Dit is enkel mogelijk dankzij EU-financiering in het kader van de Erasmus+ oproep ‘Partnerships for Excellence – European Universities’ (ERASMUS-EDU-2024-EUR-UNIV).
We houden je op de hoogte van alle ontwikkelingen. Blijf deze site dus volgen. Tot binnenkort!